سامسونگ از یک حافظه SSD بسیار مقاوم و دارای گواهی ضد آب و غبار IP65 رونمایی کرده است. این SSD که T7 Shield نام دارد، از خصوصیات سخت‌افزاری مشابه با SSD قدیمی T7 برخوردار شده است.

بدنه پلاستیکی و دارای موج این SSD، باعث دوام بالای آن در مقابل خط و خش خواهد بود. این دستگاه همچنین مقاومت بسیار بالاتری در مقابل سقوط دارد؛ سامسونگ می‌گوید که T7 Shield می‌تواند افتادن از فاصله تا 3 متری را نیز متحمل شود.

بدنه پلاستیکی SSD جدید سامسونگ از آن در مقابل افزایش دمای غیر قابل کنترل نیز محافظت می‌کند تا انتقال اطلاعاتی با حجم 2 ترابایت بدون درگیر گردن محافظ گرمایی دینامیکی امکان پذیر باشد. محافظ گرمایی در مواقع لزوم، سرعت انتقال اطلاعات را برای محافظت از سخت‌افزار کاهش می‌دهد.

سامسونگ حافظه اس اس دی T7 Shield را در نسخه‌هایی با 1 و 2 ترابایت ظرفیت و با قیمت به ترتیب 143.99 و 260.99 دلار به فروش می‌رساند. این وسیله سرعت انتقال داده‌ای مشابه با مدل‌های T7 و T7 Touch دارد. سرعت خوانش و نوشتن ترتیبی T7 Shield به ترتیب 1050 و 1000 مگابایت بر ثانیه اعلام شده است.

حافظه اس اس اس دی T7 Shield را می‌توان در رنگ‌های مشکی، بژ و آبی خریداری کرد. این حافظه SSD قابل حمل همچنین یک کابل USB-C به USB-C و همچنین کابل تبدیل به USB-A را نیز شامل می‌شود.

T7 شیلد در سه رنگ مشکی، بژ و آبی به بازار می‌آید و یک کابل USB-C به USB-C به همراه یک کابل USB-C به USB-A دارد. گفتنی است که این محصول علاوه بر ویندوز و macOS، با گوشی‌های اندرویدی، کنسول‌های بازی و سایر دستگاه‌ها سازگاری دارد.

عملکرد این حافظه SSD تفاوتی با مدل‌های T7 و T7 تاچ ندارد. در همین راستا کاربران در این محصول با سرعت خواندن متوالی 1,050 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی 1,000 مگابایت بر ثانیه روبه‌رو می‌شوند.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که T7 Shield با کامپیوترهای ویندوزی، macOS، گوشی‌های اندرویدی و کنسول‌های بازی سازگاری کامل دارد.